Games and Sports

 

S.No
Name of the Student
Class
Participation level in Navodaya Regional/ National
Participation level in SGFI
 
KABBADI BOYS U/19
 
 
 
01
CH.Prakash
XI
Navodaya Regional
 
02
K.Bhaskar Kanth
XII
Navodaya Regional
 
03
G.S.S.Srinivas
XII
Navodaya Regional
 
04
B.Poturaju
XII
Navodaya Regional
 
 
KABBADI BOYS U/17
 
Navodaya Regional
 
05
M.Appanna
X
Navodaya Regional
 
06
S.V.Harish
X
Navodaya National
 
07
CH.Siva Kumar
IX
Navodaya National
 
08
T.Purushottam
X
Navodaya Regional
 
 
KABBADI BOYS U/14
 
Navodaya Regional
 
09
D.Srikanth
VIII
Navodaya National
 
10
B.Trinadh
VIII
Navodaya National
 
 
KABBADI GIRLS U/19
 
Navodaya Regional
 
11
M.Chittamma
XI
Navodaya National
 
12
M.Divya Vani
XI
Navodaya Regional
 
13
CH.Sravana Lakshmi
XI
Navodaya Regional
 
 
KABBADI GIRLS U/17
 
Navodaya Regional
 
14
D.Bhavana
X
Navodaya National
 
15
G.Trilochana
X
Navodaya Regional
 
16
B.Sunanda,
X
Navodaya Regional
 
 
KABBADI GIRLS U/14
 
Navodaya Regional
 
17
K.M.Aruna
VIII
Navodaya National
 
18
O.N.S.Gowtami
VIII
Navodaya Regional
 
19
CH.Hema Sailatha
VIII
Navodaya Regional
 
20
S.ARUNA
VIII
Navodaya Regional
 
 
FOOT BALL U/19
 
Navodaya Regional
 
21
A.Jitendra durga kanna
XI
Navodaya Regional
 
22
S.Aditya Sankar
XI
Navodaya Regional
 
 
KHO-KHO BOYS U/17
 
Navodaya Regional
 
23
G.Kiran Kumar
IX
Navodaya Regional
 
24
K.Phanidra
IX
Navodaya Regional
 
 
KHO-KHO BOYS U/14
 
Navodaya Regional
 
25
T.Manikanta
VIII
Navodaya Regional
 
26
K.Ganesh
VII
Navodaya Regional
 
27
L.Vinay Kumar
VIII
Navodaya Regional
 
28
K.Ramachandra Rao
VIII
Navodaya Regional
 
 
KHO-KHO GIRLS U/14
 
Navodaya Regional
 
29
V.S.Shruthi
VIII
Navodaya Regional
 
30
K.Rohini
VIII
Navodaya National
 
31
S.Tulasi
VIII
Navodaya Regional
 
 
KHO-KHO GIRLS U/17
 
Navodaya Regional
 
32
L.Jayasree
IX
Navodaya Regional
 
33
K.Durga Devi
IX
Navodaya Regional
 
34
C.H.Divya
IX
Navodaya Regional
 
35
B.Divya
IX
Navodaya Regional
 
36
G.Ramya Priya
X
Navodaya Regional
 
 
VOLLEY BALL BOYS
 
Navodaya Regional
 
37
T.Rama Krishna
X
Navodaya National
 
38
M.Sravan Kumar
X
Navodaya National
Selected for SGFI
39
L.Ashok Kumar
X
Navodaya National
Selected for SGFI
40
D.Guna Sekhar
X
Navodaya National
Selected for SGFI
41
B.Chandra Shekar
XI
Navodaya Regional
 
42
E.Vamsi Bharath
XI
Navodaya Regional
 
43
K.Prasad
IX
Navodaya Regional
 
 
VOLLEY BALL GIRLS
 
Navodaya Regional
Selected for SGFI
44
V.P.S.Priyanka
X
Navodaya National
 
45
B.J.Priyanka
XI
Navodaya National
 
46
Y.Pushpa
X
Navodaya National
Selected for SGFI
47
G.Ramya
X
Navodaya National
Selected for SGFI
48
CH.Rajya Lakshmi
IX
Navodaya Regional
 
49
B.Usha Devi
IX
Navodaya Regional
 
50
P.Siri Sesha Kumari
IX
Navodaya Regional
 
51
E.V.Reshma Mounika
IX
Navodaya Regional
 
52
CH.Komala Sri
XI
Navodaya National
Participated in SGFI
 
CHESS
 
Navodaya Regional
 
53
K.V.Shanmukh U/19
XII
Navodaya Regional
 
54
Deepika U/14
VII
Navodaya Nationals
 
 
TAEK WONDO
 
Navodaya Regional
 
55
S.Kalyan
X
Navodaya Regional
 
56
K.V.Satwick
X
Navodaya Regional
 
57
Sirisha
X
Navodaya National
 
58
V.B.Subhashini
X
Navodaya Regional
 
 
YOGA
 
Navodaya Regional
 
59
K.Manohar Gupta
X
Navodaya Regional
 
60
G.Sai Kumar
XI
Navodaya Regional
 
61
Sai Indraja
X
Navodaya Regional
 
62
Asha
IX
Navodaya Regional
 
63
Jystona
IX
Navodaya Regional
 
64
G.Sandhya Rani
IX
Navodaya Regional
 
65
Kusuma
IX
Navodaya Regional
 
66
Vineeta
VII
Navodaya Regional
 
67
G.Gowtami
IX
Navodaya Regional
 
 
SHUTTLE BADMINTON
 
Navodaya Regional
 
68
Girish
X
Navodaya Regional
 
69
V.Sugit Sekar
X
Navodaya Regional
 
 
ATHLETICS:
 
Sl.
No
Name of the student
Class
Event
Cate-gory
 
1
P.Vidyadhar
XII
1500M,400M
U-19
Navodaya Regional
2
P.Narasimha Murthy
XII
100M,200M,T.J
U-19
Navodaya Regional
3
B.Sai Suresh
XI
3KM, 5KM Walk
U-19
Navodaya Regional
4
B.Lokeswara Rao
XI
400Mand110Mhurd.H.J
U-19
Navodaya Regional
5
L.Rama Krishna
X
800M,400MHurd,Javline
U-17
Navodaya Regional
6
S.Venugopal
VIII
200M,400M,L.J
U-14
Navodaya Regional
7
L.Sanyasy Rao
VIII
600M,800M
U-14
Navodaya Regional
8
T.Ravi Teja
X
400M,L.J,T.J
U-17
Navodaya Regional
9
B.M.V.Bhupati Raju
VIII
H.J,Hurdles
U-14
Navodaya Regional
10
P.Neela Rani
X
800M,L.J
U-19
Navodaya Regional
11
CH.Tulasi
X
100M,HIGH JUMP
U-19
Navodaya Regional
12
G.Revati sai
IX
400M,L.JUMP,HURDLES
U-17
Navodaya Regional
13
A.Kavya Bharathi
VIII
200M, S.PUT
U-14
Navodaya Regional
14
K.Yamuna
VIII
600M,100M
U-14
Navodaya Regional
15
N.Sunitha
VIII
800M
U-14
Navodaya Regional
16
Rohini Kanya Kumari
VIII
100M
U-14
Navodaya Regional
17
T.S.N.Mounika
VIII
400M
U-14
Navodaya Regional
18
G.Bharati
VII
3KM,S.PUT
U-19
Navodaya Regional